یکی از زیباترین گونه‌های افرا، درخت افرا قرمز مجنون می‌باشد که در جنگل‌های شمال ایران به فراوانی یافت می‌شود. گونه‌هایی از این درختچه برای زیبایی در پارک‌ها و باغ‌ها نیز کاشته می‌شوند. برای خرید افرا قرمز، می‌توانید به مراکز فروش عمده افرا قرمز ارزان قیمت در سراسر کشور مراجعه نمایید. قیمت این درخت با توجه به عواملی مانند سایز و اندازه، سلامت و زیبایی و نوع گونه آن متفاوت می‌باشد. جالب است بدانید با کاشت افرا قرمز در یک گلدان می‌توان آن را به عنوان یک گیاه زیبای آپارتمانی نگه داری کرد، اما به یاد داشته باشید که آن را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید؛ این کار از آفتاب سوختگی برگ‌های آن جلوگیری می‌کند. رعایت اصول صحیح مراقبت از درخت افرا، تضمین کننده سلامت آن است.

مرکز فروش عمده افرا قرمز ارزان قیمت در بازار سراسر کشور

مناسب ترین خاک برای کاشت و تکثیر افرا قرمز

مناسب ترین خاک برای کاشت و تکثیر افرا قرمزخاک مناسب برای کاشت افرا قرمز، خاک سبک و مقداری اسیدی است که پیشنهاد می‌شود در زمان کاشت به خاک آن ترکیب آلی، کمپوست اضافه گردد.

تکثیر این درخت به صورت بذر، قلمه و پیوند زنی انجام می‌گیرد و رشد آن بسیار آهسته است.

ارتفاع این درخت تا ۱۰متر می‌رسد و رشد آن به شکل هرمی بوده که پس از رسیدن به بلوغ، به شکل تاج می‌شود؛ همچنین رنگ برگ‌های آن در فصل پاییز به رنگ لیمویی، سبز و قرمز تغییر می‌کند.

افرای سرخ نسبت به وزش باد و سرما حساس است و به همین دلیل باید محل کاشت آن، سایه تا نیم‌سایه باشد. این درختان می‌توانند خشکسالی کوتاه دوره‌ای را تحمل کنند.

جالب است بدانید از چوب افرا قرمز به دلیل نرم بودن آن، به طور عمده در تهیه مبلمان نیز استفاده می‌گردد.

شرایط نگهداری و محافظت از افرا قرمز در بوستان ها

به جرات می‌توان گفت درخت افرا، یکی از زیباترین درختان موجود در جهان است. این درخت بومی شرق آسیا می‌باشد و با شاخ و برگ‌های زیبا و رویایی‌اش، سرمایه‌های مشرق زمین را به رخ جهانیان می‌کشد.

تاکنون گونه‌های زیادی از این درختچه مانند: افرا قرمز ایستاده، افرا قرمز ژاپنی و … شناسایی شده‌اند.

از شرایط مهم نگهداری افرا قرمز در بوستان‌ها، آبیاری درست و به اندازه آن، در فصول گرم سال است؛ برای مثال در فصل تابستان هفته ای ۳ بار آبیاری کردن برای این درخت مناسب می‌باشد.

گفتنی است، برگ‌های ظریف درخت افرا بسیار حساس می‌باشند و باید از یخ زدگی و آفتاب سوختگی و هم‌چنین بادهای خشک و شدید محافظت گردند.

پیشنهاد می‌کنیم با خرید افرا قرمز از رنگ و شکل برگ‌ها و حالت زیبای شاخه‌های آن، در فصل‌های مختلف سال به عنوان تک درخت به باغچه و فضاهای سبز اطراف خود زیبایی دو چندان ببخشید.