کاج نوئل سبز درختی است پر رشدو زینتی، که به واسطه ی کریسمس، جز پرفروش ترین کاج ها میباشد. لیست ارزان ترین قیمت و انواع گوناگون آن در اینترنت در دسترس است.
کاج نوئل سبز درختی زینتی است، که در فضای سبز از آن استفاده می شود. درخت کاج نوئل مانند بیشتر درختان کاج، همیشه سبز و یکپایه است.
از جنس کاج نوئل 40 تا 50 گونه شناسایی شده است که مهمترین آنها کاج نوئل سبز، نوئل بالشتکی، نوئل سبز اولندورف میباشد. تمامی گونه های این کاج، مخروطهای نرو ماده دارند که در یک درخت و شاخه های جدا تشکیل می شود.
رشد تاجی شکل دارد، زمانی که هنوز نهال جوانی است و دارای رشد سریعی است که در عرض بیست سال بیست متر رشد میکند. یکی از مهمترین درختان چوبده و صنعتی در جهان می باشد و سهم عمده ای در تجارت جهانی چوب دارد.
چوب درخت کاج نوئل بسیار مرغوب است و از آن در تهیه چوبهای الواری، نجاری، ساختمان سازی و مبل سازی و تولید خمیر کاغذ استفاده می شود.

کاج نوئل سبز

انواع کاج نوئل سبز

  •  نوئل سبز بالشتکی
  • نوئل سبز اولندورف

نوئل سبز بالشتکی : این گونه از کاج نوئل سبز، به شکل بالشتک و ارتفاع آن به یک متر می رسد. فرم نیم کروی و دارای فرورفتگی و رشد کند دارد،در طول سال 3 تا 5 سانتی متر رشد می کند.
نوئل سبز بالشتکی در باغ ها و پارک هاو فضای سبز کاشته می شود.
نوئل سبز اولندورف: این گونه از نوئل سبز، دارای فرم مخروطی فشرده با ارتفاع ۱.۵تا ۳متر می باشد.

کاج نوئل سبز

تکثیر کاج نوئل سبز

  •  تکثیر کاج نوئل از طریق بذر
  • تکثیر کاج نوئل از طریق قلمه زدن

خاک و نور مورد نیاز درخت کاج نوئل سبز
به خاک نرمال شنی یا رسی و آفتاب کامل نیاز دارد.

کاج نوئل سبز

گلدهی درخت کاج نوئل سبز

ساقه هایی برنگ نارنجی متمایل به قهوه ای، با برگ های کوتاه سوزنی شکل دارد. گل های جنس نرو ماده برروی یک درخت در فصل بهار تولید می شوند.گل های ماده بارور شده، مخروط های قهوه ای مایل به فرمز تولید می کنند.
چگونه می توانیم کاج نوئل سبز را ارزان خریداری کنیم
کاج نوئل سبز انواع گوناگونی دارد که میتوانید در سایت های معتبر و فروشگاه ها خریداری کنید.
اگر کاج نوئل سبز را بدون واسطه و به صورت مستقیم از فروشگاه ها و تولیدی های آن ها خریداری کنید، کاج نوئل سبز، با کیفیت و ارزان تهیه می کنید.
کاج نوئل سبز درختی زینتی است که با گونه های متنوع و قیمت های متفاوت مانند درخت، درختچه یا گلدانی و بسته به عواملی همچون ارتفاع، فشردگی، فرورفتگی و فرم آن در بازار و فروشگاه های اینترنتی موجود است.