کاج لاوسون که بومی سواحل اقیانوس آرام در آمریکای شمالی است به شکل مخروطی و دارای هرس پذیری بالا که برای زیبا سازی فضای سبز و باغچه ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای اطلاع از قیمت کاج لاوسون با بهترین کیفیت بهترین راه مراجعه به گلخانه ها و سایت های فروش اینترنتی است.

قیمت انواع کاج لاوسون با بهترین کیفیت در سراسر کشور

راهنمای کاشت کاج لاوسون در پارک ها

راهنمای کاشت کاج لاوسون در پارک هاکاج لاوسون در ختی زینتی است که در فضای سبز و پارک ها و باغ ها برای زیبا سازی محیط از آن استفاده می شود.

این کاج به خاطر هرس پذیری بالا حتی به عنوان پرچین و دیواری سبز در فضای سبز مشاهده می شود.

حتما در فضای سبز و پارک ها این کاج ها را دیده باشید که اکثر درخچه ها را از گلخانه ها خریداری می کنند و در مکان های از قبل تعیین شده می کارند.

مسئولین نگهداری گل و درختان پارک تقریبا از تمام نکات نگهداری درختان موجود در پارک اطلاع دارند اما ما برای اطلاع شما نکات مهمی را که در زمان خرید کاج لاوسون و نگهداری آن باید بدانید می گوییم.

این کاج به دو روش تکثیر می شود که هم به روش کاشت بذر و هم به روش قلمه زنی.

در روش تکثیر به روش کاشت بذر انتخاب میوه مناسب که بذر با کیفیت داشته باشد بسیار مهم است که تمام گلخانه دارها که این کار را انجام می دهند بذر خوب را می شناسند.

و اما تکثیر به روش قلمه زنی که از شهریور ماه شروع می شود تا اواسط مهر روش کار به این صورت است جوانه های درخت را که حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر است را از درخت جدا می کنند؛ سپس برگ های حدود ۵ سانت از آن را که باید در خاک کاشت شود را جدا میکنند سپس گلدان و خاکی که زهکشی خوبی داشته باشد می کارند.

بهترین زمان آبیاری کاج لاوسون

کاشت کاج لاوسون در فضایی باید باشد که نور کافی به آن بتابد و حداقل روزی بین ۶ تا ۸ ساعت نور داشته باشد. این درخت دمای تا ۱۵ درجه زیر صفر را تحمل می کند و در اکثر مناطق ایران قابل کشت است.

خاک سرو لاوسون باید همیشه مرطوب باشد اما در فصل بهار و تابستان باید دقت بیشتری شود تا خاکش خشک نشود.

سرو لاوسون به خاطر هرس پذیری زیاد به چند شکل مختلف هرس می شود و این کار بسته به محیطی که در آن استفاده می شود فرق دارد به طور مثال هرس کردن به شکل پیچ یکی از روش های هرس است.

کاشت کاج لاوسون پیچ که بسیار زیبا و پرطرفدار است که در حیاط و باغچه و فضای سبز مشاهده می کنید.